Aktualności
28 kwietnia 2017

Pleszew I etap Kursu na Horn rozstrzygnięty

I ETAP PROGRAMU „KURS NA HORN” PROWADZONEGO PRZEZ BRACTWO KAPHORNOWCÓW, STAROSTWO POWIATOWE W PLESZEWIE ORAZ URZĄD MIASTA I GMINY W PLESZEWIE ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY.

W czwartek 20 kwietnia pisaniem testu zakończył się I etap programu „ Kurs na Horn „.

Do konkursu przystąpiło 135 uczniów szkół ponad gimnazjalnych !!!!!! 25 najlepszych, po 5 z każdej szkoły, w nagrodę weźmie udział w dwudniowym rejsie jachtami morskimi po Zatoce Gdańskiej. W trakcie rejsu odwiedzą porty: Gdańsk, Hel, Gdynia . Uczniowie wraz z opiekunami poznają smak życia na morzu. Stanowić będą załogę jachtu, zostaną podzieleni na wachty, wypełniać będą obowiązki wynikające ze służby na jachcie morskim takie jak: prace pokładowe w trakcie manewrów portowych, prowadzenie jachtu, nawigowanie, przygotowywanie posiłków w trakcie żeglowania.

W programie rejsu jest również zwiedzanie Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku i jego oddziału na Helu, Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu (w tym baterii im. Heliodora Laskowskiego) , w Gdyni statku – muzeum Dar Pomorza (który jest siedzibą Bractwa Kaphornowców) oraz Muzeum Marynarki Wojennej.

Laureaci I etapu wezmą udział w II etapie, którego nagrodą będzie tygodniowy zagraniczny rejs morski po Morzu Bałtyckim.

W związku z tym, że większość uczniów, którzy są laureatami pierwszego etapu nigdy nie żeglowali a już na pewno nie po morzu, Klub Sportów Wodnych Vega LOK Pleszew wystąpił z inicjatywą przeprowadzenia zajęć przygotowawczych do rejsu, które będą polegały na zapoznaniu z podstawami teoretycznymi jak również praktycznymi żeglowania.

Zwycięzcy I etapu programu

Liceum i Gimnazjum im. St. Staszica w Pleszewie:

  1. Przemysław Depa
  2. Magdalena Wróblewska
  3. Mikołaj Łukomski
  4. Aleksandra Spychała
  5. Zuzanna Wesołek

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie:

  1. Kamil Królak
  2. Joachim Łyskawka
  3. Krzysztof Ruciński
  4. Michał Bursztynowicz
  5. Jakub Owczarz

Zespół Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych w Marszewie :

  1. Maciej Rzepka
  2. Natalia Rybarczyk
  3. Weronika Talaga
  4. Rafał Grobelny
  5. Justyna Łączniak

Zespół Szkół Usługowo-Gastronomicznych w Pleszewie:

  1. Piotr Piasecki
  2. Patryk Sokalski
  3. Iwona Glapa
  4. Klaudia Winiecka
  5. Dawid Majchrzak

Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie:

  1. Maciej Każmierski
  2. Szymon Wojciechowski
  3. Monika Łukomska
  4. Piotr Michalak
  5. Wiktoria Walczak