Aktualności
28 kwietnia 2017

Brat Maciej Sodkiewicz & projekt Lodowe Krainy nagrodzony

Miesiąc, który z wolna się kończy, stał się dla Lodowych Krain wyjątkowym czasem podsumowań: Maciek Sodkiewicz, kapitan i lider naszego projektu otrzymał dwie zupełnie różne nagrody za całokształt tego przedsięwzięcia:


Na początku kwietnia Maciek odebrał Nagrodę im. Kapitana Leszka Wiktorowicza. Jury doceniło wytrwałość w dążeniu do celu, osiągnięty rekord świata w żegludze na północ jachtem sportowym bez wmarzania w lód (złośliwi przyjaciele poprawiają: „w pływaniu donikąd”) – i wyjątkowy kunszt Maćka w organizowaniu wypraw żeglarskich.
W ostatni weekend
kapituła Bygdoskiego Festiwalu „Podróżnicy” przyznała Maćkowi nagrodę im. Tony’ego Halika za prezentację o tym, jak wygląda życie na Grenlandii Wschodniej – czyli „W krainie łowców wielorybów”. Obserwacje i doświadczenia, które przedstawił, zebrał eksplorując wybrzeża Grenlandii Wschodniej w ramach wypraw Lodowych Krain.Nagrody – choć przyznawane imiennie Maćkowi – są tak naprawdę wyróżnieniem dla wszystkich uczestników projektu: dla kapitanów prowadzących Barlovento II w trakcie trzech sezonów i dla ich załóg – łącznie ponad setki osób. I choć czas podsumowań sugeruje, że coś się kończy – z taką ekipą można śmiało zaczynać nowe, równie ambitne przedsięwzięcia żeglarskie!

Z pozdrowieniami od ekipy Lodowych Krain –
Ewa Banaszek

Przejdź do paska narzędzi